Studnie głębinowe

Studnia głębinowa - podstawowe informacje

Studnie głębinowe to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na pewności, że ujęcie będzie stałe, a woda zdatna do picia. Takie studnie, o głębokości często przekraczającej 20 metrów, wykonywane są przy użyciu wiertnicy. Docierają do niższych warstw wodonośnych gleb – wód wgłębnych, do których zwykle nie przenikają już zanieczyszczenia z płytszych warstw gruntu. Studnie głębinowe uważa się za najbardziej wydajne, mogą czerpać wodę z dowolnej głębokości.

Wiercenie studni głębinowej

Oferujemy studnie głębinowe kompleksowo z przyłączem. Sprawdź naszą ofertę!

Jak powstaje studnia głębinowa – konstrukcja

studnia głębinowa - konstrukcja

Do wykonania studni głębinowych wykorzystuje się metodę wiercenia do pożądanej głębokości, co wymaga specjalistycznych urządzeń. W wydrążonym otworze instalowana jest odpowiednia rura osłonowa (głowica) a we wnętrzu wstawia się pompę głębinową. W konstrukcji stosuje się atestowane rury, obsybki żwirowe filtrujące i/lub plastikowe filtry.

Studnia głębinowa, ze względu na konieczność użycia profesjonalnego sprzętu, nie może być wywiercona na bardzo małych przestrzeniach. Zwykle konieczne jest zachowanie od kilku do kilkunastu metrów odległości od granicy działki, posesji i budynków. Koszty wykonania studni głębinowych są większe niż w przypadku kopanych, ale jej zwolennicy podkreślają wyższość pod względem wydajności i jakości wody z ujęcia.

Woda ze studni głębinowej pobierana jest zwykle przez pompę elektryczną, w zależności od potrzeb z zestawem hydroforowym.

Zobacz nasze odwierty studni głębinowej

Gdzie sprawdzi się studnia głębinowa?

Jeśli zależy nam na pewnym źródle wody, spełniającej wymogi zdatności do spożycia, studnia głębinowa może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Ze względu na głębokość i konstrukcję (możliwość wymiany pompy głębinowej) zapewnia stały dostęp do ujęcia o znacznie lepszych parametrach niż płytsze wody gruntowe. Polecana jest szczególnie w obszarach wiejskich, gospodarstwach rolnych i w miejscach bez możliwości przyłączenia do sieci wodociągowej. Sprawdzi się także jako alternatywne źródło wody na terenach rekreacyjnych, jak ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty czy pola namiotowe.

studnia głębinowa koło domu

Prawa autorskie

Bezwględny zakaz kopiowania i rozpowszechniania wszelkich materiałów zawartych na tej witrynie w jakiejkolwiek formie bez zgodny właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Logo i nazwa firmy jest znakiem zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym RP pod numerem Z.397593.

Kontakt

Copyright © 2005-2024 FHU WODWIERT ® Paweł Nikiel Wszelkie prawa zastrzeżone
Zobacz więcej na:
PRAWA AUTORSKIE!

Bezwględny zakaz kopiowania i rozpowszechniania wszelkich materiałów zawartych na tej witrynie w jakiejkolwiek formie bez zgodny właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.